PRZETARGI
Trwają prace nad przygotowaniem przetargów nieograniczonych na:
- „Zagospodarowanie centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową”. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne, chodnik, krawężniki i zjazdy. Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Oraz na:
- „Zagospodarowanie centrum wsi Łążyn wraz z przebudową chodników, dachu i elewacji świetlicy wiejskiej”. Na to zadanie Gmina Lubawa otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 266 tys. zł, co stanowi 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Środki unijne na realizację zadania zostały przyznane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa atrakcyjności zamieszkania, poprawa jakości życia mieszkańców oraz tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju.

WYBORY SOŁTYSA
W poniedziałek, 05 marca o godz. 15:00
odbędzie się zebranie wiejskie dla wyborów uzupełniających Sołtysa i członków Rady Sołeckiej sołectwa Tuszewo. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Tuszewie. W przypadku braku quorum, tego samego dnia po upływie 30 minut od godziny zebrania bez względu na liczbę obecnych.
Porządek obrad:
1. Otwarcie zebrania.
2. Omówienie procedury wyborczej.
3. Powołanie Komisji Skrutacyjnej na okoliczność wyborów organów wykonawczych sołectwa.
4. Wybory sołtysa.
5. Wybory członków Rady Sołeckiej.
6. Wybory 2 członków spośród rady Sołeckiej upoważnionych do dysponowania rachunkiem bankowym i do składania oświadczeń woli w zakresie zarządu mieniem.
7. Dyskusja i wolne wnioski.

ZEBRANIA W JEDNOSTKACH OSP
W piątek, 09 marca
o godz. 18:00 odbędą się zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Rumienicy i w Gutowie, natomiast tydzień później, 16 marca w jednostce OSP Rakowice.