PRZETARGI
- Została wybrana oferta w przetargu na „Zagospodarowanie centrum wsi Łążyn wraz z przebudową chodników, dachu i elewacji świetlicy wiejskiej”. Na to zadanie Gmina Lubawa otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Środki unijne na realizację zadania zostały przyznane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Celem projektu jest przede wszystkim poprawa atrakcyjności zamieszkania, poprawa jakości życia mieszkańców oraz tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju. W ramach inwestycji zostanie wymieniony dach, stolarka okienna w świetlicy wiejskiej. Dodatkowo budynek będzie ocieplony oraz  zostanie odnowiona jego elewacja. Zadanie polegać także będzie na wybudowaniu i przebudowaniu chodników w miejscowości. Spośród  9 ofert wybrano firmę budowlaną Trans-Bud Łukasz Izydorczyk z Kownatek.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na „Przebudowę dachu świetlicy wiejskiej w Byszwałdzie wraz z wykonaniem elewacji”. Zamawiającym jest Biblioteka Publiczna Gminy Lubawa. Przedmiot zamówienia będzie współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów”. Wpłynęło 5 ofert. Do realizacji wybrano ofertę firmy remontowo-budowlanej „Mały” Romana Kawczyńskiego z Józefowa.
- W przetargu na „Zagospodarowanie centrum wsi Rożental poprzez przebudowę chodnika i budowę placów rekreacyjnych z utwardzeniem kostką betonową” wpłynęło 14 ofert. Trwa procedura badania ofert. W ramach inwestycji m.in. zostaną wybudowane trzy place rekreacyjne, chodnik, krawężniki i zjazdy. Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości 200 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
- Zostały ogłoszone konkursy na: Na program stypendialny – stypendia pomostowe  oraz na Wsparcie organizacji pozarządowych działających w obszarach: edukacji, spraw społecznych, kultury i rozwoju lokalnego. Wpłynęło po jednej ofercie na każdy z konkursów. Obie oferty złożyło Stowarzyszenie „Przystań” z Iławy.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony  na „ Zakup urządzeń do oczyszczania ścieków komunalnych”. Zamówienie ma objąć dostawę 75 sztuk małych przydomowych oczyszczalni ścieków o pojemności 2 m³ oraz 30 sztuk dużych przydomowych oczyszczalni ścieków o pojemności 3 m³. Opis urządzeń oraz szczegóły przetargu dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa. Oferty można składać do 27 kwietnia w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa.

DODATKOWE ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW
Od stycznia tego roku gmina realizuje w 9 placówkach oświatowych projekt systemowy pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Lubawa”. Wartość zadania wynosi ponad 261 tys. zł (85 proc. to środki europejskie, 15 proc. stanowi dotacja celowa z budżetu krajowego). Projekt pozwala realizować od stycznia do czerwca 2012 r. zajęcia wyrównawcze dla dzieci, u których zdiagnozowano określone problemy oraz zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych. Zajęcia wyrównawcze obejmują m.in. gimnastykę korekcyjną, zajęcia logopedyczne czy też zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu. W ramach projektu zostały także zakupione pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć. Zadanie realizowane jest w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

KOMISJA SPOŁECZNA
W poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 10:00
w sali Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie odbędzie się posiedzenie Komisji Społecznej. Tematem posiedzenia będzie:
- ocena zaspokajania zbiorowych potrzeb Gminy w zakresie komunalnego budownictwa mieszkaniowego – opinia;
- sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – opinia;
- sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.