- Została  podpisana umowa na budowę systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Budowlano- Inżynieryjne „SANMEL” Sp. z o.o. z Brodnicy. Przedmiot zamówienia o wartości 7 mln. 500 tys. zł brutto będzie współfinansowany ze środków unijnych w kwocie 3 mln. zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013. Planowane zakończenie realizacji projektu przewiduje się na połowę sierpnia 2014 roku. W dalszym etapie do oczyszczalni będą dołączane kolejne miejscowości jak: Byszwałd, Rożental, Grabowo i Wałdyki.
- Zostały ogłoszone konkursy na: „Wsparcie organizacji pozarządowych działających w obszarach edukacji, spraw społecznych, kultury i rozwoju lokalnego” oraz na program stypendialny – „Stypendia pomostowe”.  Oferty można składać do dnia 26 kwietnia do godz. 15:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UG.

WYJAZDOWE POSIEDZENIE SEJMOWEJ KOMISJI
W dniach 15-16 kwietnia
w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury na temat problemów komunikacyjnych Warmii i Mazur. W porządku dziennym zaplanowano:
Rozbudowa infrastruktury transportowej w nowej perspektywie finansowej w województwie warmińsko-mazurskim:
- aktualne problemy realizacji i perspektywy rozwoju infrastruktury drogowej (Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad);
- aktualny stan linii kolejowych (Polskie Koleje Państwowe oraz Polskie Linie Kolejowe);
- informacja na temat rozbudowy regionalnego portu lotniczego w Szymanach k. Szczytna (Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego).

ZARZĄD GMINNY OSP
W poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 14:15
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się Zarząd Gminny OSP RP w Lubawie. Tematem spotkania będzie podsumowanie kampanii sprawozdawczej, sprawy bieżące oraz wybór organizatorów zawodów sportowo-pożarniczych.

SPOTKANIE Z SOŁTYSAMI
We wtorek, 16 kwietnia o godz. 10:30
w sali sesyjnej odbędzie się spotkanie z sołtysami.

ZARZĄD OSP IŁAWA
We wtorek, 16 kwietnia o godz. 12:00
wójt weźmie udział w posiedzeniu Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Iławie.