NOWY SOŁTYS
W poniedziałek, 21 października o godz. 9:30 w Lubstynie w świetlicy wiejskiej odbędzie się oficjalne przekazanie sołectwa nowo wybranemu sołtysowi – Zbigniewowi Ochenkowskiemu.

ZARZĄD OSP
W poniedziałek, 21 października o godz. 14:15 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie. Tematem spotkania będzie omówienie przygotowań do zebrań sprawozdawczych, instruktarz w sprawie prowadzenia strony internetowej oraz sprawy organizacyjne.

KONFEERENCJA O EDUKACJI
We wtorek, 22 października w Olsztynie odbędzie się konferencja „O jakości edukacji w województwie warmińsko-mazurskim. Prezentacja modelu działania szkół podstawowych skutecznie rozwijających kompetencje kluczowe dzieci”.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
W środę, 23 października o godz. 10:00 w Zespole Szkół w Prątnicy wójt wspólnie z komendantami Policji w Iławie oraz w Lubawie spotka się z uczniami klas I-szych szkoły podstawowej w ramach cyklicznej akcji Bezpieczna droga do szkoły – bądź bezpieczny na drodze. Akcja ta, organizowana przez Komisariat Policji w Lubawie przy współudziale Gminy Lubawa m.in. polega na uświadomieniu najmłodszych na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz rozdaniu opasek odblaskowych.

XV DNI RODZINY
W czwartek, 24 października o godz. 10:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbędzie się konferencja podsumowująca XV Dni Rodziny.

FORUM SPOŁECZNIKÓW
W piątek, 25 października odbędzie się Forum Społeczników organizowane przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska. Tematem Forum będzie m.in.:
- Działalność organizacji pozarządowych w środowisku lokalnym;
- Przykłady dobrych praktyk i źródła ich finansowania
- Dyskusja n.t. animowania społeczności lokalnych.
Spotkanie odbędzie się w Nowym Mieście Lubawskim o godz. 12:00.

SPOTKANIE INFORMACYJNE
W poniedziałek, 28 października w Olsztynie odbędzie się spotkanie informacyjne z zakresu bazy danych o ocenach oddziaływania przedsięwzięć na środowisko oraz strategicznej i transgranicznej oceny oddziaływania na środowisko dla jednostek samorządu terytorialnego w województwie warmińsko-mazurskim. Organizatorem spotkania jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie.

OPŁATY ZA ŚMIECI
Informujemy, że Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubawa mogą dokonywać opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa. Wpłaty dokonuje się bez dodatkowej opłaty w:
- Siedzibie Banku Spółdzielczego w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 2
- Punkcie Kasowym w Lubawie ul. Rynek 1
- Punkcie Kasowym w Rożentalu
Opłaty można także wnosić bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego dostępny na stronie internetowej Gminy Lubawa. Książeczki opłat są do pobrania w siedzibie BS w Lubawie i jego punktach kasowych.
- Wpłaty należy wnosić do 15-tego każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.

INWESTYCJE
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych.