RADA BUDOWY
W środę, 04 grudnia o godz. 11:00 w sali konferencyjnej hotelu Copernicus odbędzie się Rada Budowy z udziałem inwestora, inspektorów oraz przedstawicieli urzędów. Rada dotyczy rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 541 na odcinku Lubawa-Lidzbark.

MIKOŁAJKI GRUP ZABAWOWYCH
W czwartek, 05 grudnia o godz. 11:00 w hali sportowej w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbędą się VIII Mikołajki Grup Zabawowych. W programie organizatorzy: Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa oraz Grupy Zabawowe zaplanowali: teatrzyk dla dzieci „W pracowni Świętego Mikołaja”, zabawy integracyjne oraz poczęstunek.

DOPŁATY ZA WYWÓZ ŚMIECI
Na podstawie uchwały Związku Gmin Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” wprowadza się dopłaty dla właścicieli nieruchomości za wywóz śmieci.
- Dopłatę przyznaje się na trzecie i każde następne dziecko:
a) małoletnie;
b) dziecko bez względu na wiek, które otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny lub rentę socjalną;
c) dziecko uczące się do 25 roku życia;
- Dopłaty przysługują na okres 12 miesięcy licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po dniu złożenia wniosku.
- Osoby chcące uzyskać dopłatę od 1 grudnia bieżącego roku powinny złożyć wniosek w dniach 27-29 listopada do godz. 13:00 w Urzędzie Gminy Lubawa lub w siedzibie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” w Ostródzie ul. Wojska Polskiego 5.
- Informacje oraz druk wniosku do pobrania w Urzędzie Gminy Lubawa pokój nr 25 tel. 89 645 54 46.

OPŁATY ZA ŚMIECI
Informujemy, że Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Lubawa mogą dokonywać opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa. Wpłaty dokonuje się bez dodatkowej opłaty w:
- Siedzibie Banku Spółdzielczego w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 2
- Punkcie Kasowym w Lubawie ul. Rynek 1
- Punkcie Kasowym w Rożentalu
Opłaty można także wnosić bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego dostępny na stronie internetowej Gminy Lubawa. Książeczki opłat są do pobrania w siedzibie BS w Lubawie i jego punktach kasowych.
- Wpłaty należy wnosić do 15-tego każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.

INWESTYCJE
- Trwają prace przy budowie systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice. Termin zakończenia inwestycji o łącznej wartości 6 mln. zł, współfinansowanej w 50 proc. kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej, został zaplanowany na połowę sierpnia 2014 roku.
- Trwa kolejny etap programu wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Obecnie zakupionych zostało 40 szt. oczyszczalni małych oraz 45 dużych za łączną kwotę ponad 200 tys. zł. Dotychczas w przydomowe oczyszczalnie zostało wyposażonych 300 gospodarstw domowych.
- Odbył się odbiór techniczny I etapu przebudowy chodnika w miejscowości Omule. Prace zostaną wznowione na wiosnę. Inwestycję realizuje firma Roboty ziemne, wodno-kanalizacyjne z Lubawy. Wartość zadania 129 tys. 702 zł, termin realizacji całej inwestycji do 15 czerwca 2014 roku.
- Zakończyła się przebudowa chodników w miejscowościach Tuszewo, Mortęgi oraz Łążyn.
- Odbył się przetarg nieograniczony na rozbudowę budynku świetlicy wiejskiej w Rakowicach. Wpłynęło 12 ofert. Zadanie zrealizuje Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztof Osicki z Nowego Miasta Lubawskiego za kwotę 270 tys. zł. Termin 15 września 2014 r.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na termomodernizację budynku świetlicy wiejskiej w Złotowie. Oferty można składać do 5 grudnia do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu na stronach internetowych BIP Gminy Lubawa.
- Została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano-Montażowym Lubtech sp. z o.o. z Fijewa na osuszanie ścian wraz z rozwiązaniem gospodarki wodami opadowymi przy budynku ZS Grabowo-Wałdyki. Zadanie o wartości prawie 190 tys. zł zostanie zrealizowane do końca maja 2014 roku.
- Została podpisana umowa na modernizację pietra świetlicy wiejskiej w Łążynie. Zadanie o wartości prawie 180 tys. zł zostanie zrealizowane przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Primbud z Działdowa do grudnia tego roku.
- Trwa termomodernizacja budynku świetlicy w Rumienicy.
- Trwa budowa budynku socjalnego w Szczepankowie. Termin zakończenia inwestycji o wartości ok. 900 tys. zł zaplanowano na listopad 2014 roku.
- Rozpoczęła się budowa kładki dla pieszych na rzece Struga w miejscowości Łążyn. Zadanie o wartości prawie 50 tys. zł realizuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Lubtech. Termin realizacji do 20 grudnia 2013 roku.