TERMOMODERNIZACJE ŚWIETLIC
Trwają prace termomodernizacyjne w świetlicach wiejskich w Grabowie oraz w Wałdykach. Oba zadania wykonuje firma „Mały” Roman Kafczyński Józefowa. Inwestycje o łącznej wartości prawie 190 tys. zł zostaną zrealizowane do 30 września tego roku.

PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH
Do końca września zakończy się także przebudowa drogi gminnej w miejscowości. Rożental i Rożental-Gierłoż oraz wykonanie nakładki asfaltobetonowej na drodze gminnej w miejscowości. Targowisko Górne. Zadanie zrealizuje Skanska S.A. z Warszawy. Wartość inwestycji to ponad 395 tys. zł.

BUDOWA CHODNIKÓW
Trwa przebudowa chodników w miejscowościach: Mortęgi, Tuszewo i Prątnica. Zadanie realizuje firma MUSA z Targowiska Dolnego. Do tej pory zrealizowano już zadanie w Prątnicy, gdzie położono 140 mb chodnika. Obecnie prace trwają w Tuszewie. Po ich zakończeniu pracownicy zajmą się budową chodnika w Mortegach. W sumie po zakończeniu tego zadania powstanie prawie 450 mb nowych ścieżek dla pieszych.

KOLEGIUM EKONOMICZNE WOJEWODY
W środę, 30 lipca wójt weźmie udział w posiedzeniu Kolegium Ekonomicznego Wojewody ds. monitorowania sytuacji społeczno-gospodarczej w województwie warmińsko-mazurskim z udziałem przedstawicieli gmin i powiatów naszego regionu. Spotkanie odbędzie się o godz. 10:00 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.