MODERNIZACJA PLACÓW ZABAW
- Trwa sprawdzanie ofert w przetargu nieograniczonym na organizację placów zabaw w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. Wpłynęło 7 ofert. Wykonawca zostanie wybrany w najbliższych dniach. Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 285 tys. zł.
- Zakończyły się zadania polegające na doposażeniu placu zabaw w Pomierkach oraz budowa placu zabaw w Władykach. Zadania zrealizowała firma Avis z Lublina za łączną kwotę ok. 20 tys. zł
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na dostosowanie pomieszczeń w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”.

TERMOMODERNIZACJE ŚWIETLIC
- W Rakowicach dobiega końca rozbudowa budynku świetlicy wraz ze strażnicą. Budynek zyska pomieszczenie garażowe dla potrzeb miejscowej jednostki OSP, powiększy się również powierzchnia świetlicy.
- Zakończyły się prace termomodernizacyjne w świetlicach wiejskich w Grabowie oraz w Wałdykach. Oba zadania o łącznej wartości  ok. 200 tys. zł realizowała firma „Mały” Roman Kafczyński z Józefowa. W ramach prac budynki zostały ocieplone, wykonano nowe elewacje oraz pokrycia dachowe.
- Zakończyła się także termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Omulu. Zadanie o wartości ok. 70 tys. zł wykonała firma Luxcom z Kulig. Zakres zadania obejmował m.in.: docieplenie budynku, wykonanie nowej elewacji, stolarkę okienną oraz instalację zbiornika i wykonanie przyłącza gazowego.
- Zrealizowano także zadanie polegające na dociepleniu budynku świetlicy w Gutowie. Podpisana została również umowa na docieplenie budynku świetlicy w Pomierkach. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października tego roku.

PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH
Do końca września zakończy się przebudowa drogi gminnej w miejscowości. Rożental i Rożental-Gierłoż oraz wykonanie nakładki asfaltobetonowej na drodze gminnej w miejscowości. Targowisko Górne. Zadanie zrealizuje Skanska S.A. z Warszawy. Wartość inwestycji to ponad 395 tys. zł.

PRZEBUDOWA CHODNIKÓW
Zakończyła się przebudowa chodników w miejscowościach: Mortęgi, Tuszewo i Prątnica. Zadanie wykonała firma MUSA z Targowiska Dolnego. W ramach przebudowy powstało prawie 450 mb nowych ścieżek dla pieszych.

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE
Dobiega końca kolejny etap wyposażania gospodarstw domowych w przydomowe oczyszczalnie ścieków. W tym roku wyposażonych zostało 50 gospodarstw za kwotę ok. 200 tys. zł.

POSIEDZENIE ZARZĄDU OSP
W poniedziałek, 15 września o godz. 14:15 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubawie Tematem posiedzenia będzie:
1.Podsumowanie półrocznej działalności Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP,
2.Podsumowanie Gminnych i Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych,