CZYSTE ŚRODOWISKO
W środę, 29 października o godz. 9:00 wójt weźmie udział w XVIII Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”, które odbędzie się w Urzędzie Gminy Ostróda.

OTWARCIE ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W RAKOWICACH
W środę, 29 października o godz. 12:00 na zaproszenie sołtysa i Rady Sołeckiej Rakowic wójt będzie uczestniczyć w uroczystości otwarcia sali miejscowej świetlicy wiejskiej. Budynek świetlicy wraz ze strażnicą został rozbudowany. Powstało pomieszczenie garażowej dla potrzeb miejscowej jednostki OSP, powiększyła się powierzchnia świetlicy i poprawiona została wewnętrzna komunikacja budynku. Odnowiono także łazienkę w pomieszczeniach grupy zabawowej.

TERMOMODERNIZACJE ŚWIETLIC
Zakończyły się termomodernizacje świetlic wiejskich w Tuszewie i w Pomierkach. Trwają prace w świetlicy w Lubstynie. Rok 2014 praktycznie zakończy proces modernizacji wszystkich świetlic wiejskich na terenie gminy Lubawa.

PRZETARGI
- Rozpoczął się remont chodników w miejscowościach Szczepankowo i Zielkowo. Zadanie realizuje firma MUSA z Targowiska Dolnego. Wartość inwestycji wynosi ok. 37 tys. zł, a termin zakończenia upływa 10 listopada tego roku.
- Podpisałem umowę na dostawę wyposażenia do oddziałów przedszkolnych w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa”. Wartość całej inwestycji to ponad 286 tys. zł. Dostawcą wyposażenia będzie firma Cezas z Gorzowa Wielkopolskiego. Projekt w 100% jest finansowany ze środków zewnętrznych.
- Trwa montaż placów zabaw w 8 szkołach podstawowych w ramach projektu "Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa". Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pronat ze Starej Wsi. Planowane zakończenie prac 14 listopada 2014 r.
- Został ogłoszony przetarg nieograniczony na usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i wewnętrznych w obwodzie nr 2 (sołectwo Grabowo i Wałdyki) z powodu braku ofert w poprzednim przetargu na ten rejon. Przetarg został ponownie unieważniony z powodu braku ofert.