PRZETARGI
- W przetargu nieograniczony na „Budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II” wpłynęło 6 ofert. Do realizacji zostało wybrane Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
- Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap skanalizowania Byszwałdu, w efekcie którego pozostali mieszkańcy zostaną podłączeni do sieci kanalizacyjnej. Oznacza to 100 procentowe skanalizowanie miejscowości.
- Natomiast 19 grudnia odbył się ostateczny odbiór inwestycji polegającej na „Budowie kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap I”
- Został rozstrzygnięty konkurs na „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z terenu gminy wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Wsparcie otrzyma Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym koło w Ostródzie.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEW JEDNOSTKACH OSP
W piątek 16 stycznia rozpoczynają się zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Lubawa. Podczas spotkań ochotnicy podsumują swoją działalność w roku 2014, udział w akcjach bojowych, zawody sportowo-pożarnicze, pomoc w zabezpieczaniu imprez, m.in. Dożynek Gminnych oraz akcje pomocy. Zebrania potrwają do marca. 16 stycznia odbędą się zebrania w miejscowościach: Rumienica, Gutowo, Szczepankowo. Każde rozpocznie się o godz. 18:00.