INWESTYCJE
- Rozpoczęto prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
- Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.

KOMISJE RADY GMINY
W środę 11 lutego o godz. 10:00 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie:
- informacja o działalności ARiMR Biura Powiatowego w Iławie;
- informacja na temat stanu urządzeń melioracyjnych i ich konserwacji;
- zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy;
- oraz sprawy bieżące i wolne wnioski.

EKO-INNOWACJE
W czwartek 12 lutego o godz. 11:00 wójt weźmie udział w konferencji pod nazwą „Eko-innowacje – kreowanie rozwiązań przyjaznych środowisku” organizowanej przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Konferencja odbędzie się w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE W JEDNOSTKACH OSP
W piątek 13 lutego o godz. 18:00 odbędą się kolejne zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Byszwałdzie i w Pomierkach. Podczas spotkań ochotnicy podsumują swoją działalność w roku 2014, udział w akcjach bojowych, zawody sportowo-pożarnicze, oraz akcje pomocy. Zebrania potrwają do marca.