INWESTYCJE
- Wpłynęła jedna oferta na wywóz nieczystości ciekłych z posesji podległych Urzędowi Gminy Lubawa. Rozstrzygnięcie w najbliższych dniach.
- Został ogłoszony konkurs na powierzenie zadania publicznego „Dowóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego z terenu Gminy Wiejskiej Lubawa przy udziale opiekuna w celach edukacyjnych i rehabilitacyjnych”. Oferty można składać do 23 grudnia do godz. 15:00 w sekretariacie Urzędu. Szczegóły dostępnie na stronie BIP.
- Został ogłoszony konkurs na powierzenie organizacji imprez sportowych w 2016 roku. Oferty można składać do dnia 4 stycznia 2016 roku do godz. 15:00 w sekretariacie Urzędu Gminy. Szczegóły dostępnie na stronie BIP.

ZARZĄD OSP
W poniedziałek 14 grudnia o godz. 14:15 wójt będzie uczestniczył w posiedzeniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubawie. W programie posiedzenia m.in. zaplanowano:
- omówienie przebiegu zawodów sportowo-pożarniczych MDP oraz jednostek OSP na szczeblu gminnym, powiatowym i krajowym
- przedstawienie informacji o stanie realizacji zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy Lubawa za rok 2015
- ustalenie harmonogramu zebrań sprawozdawczo-wyborczych w 2016 roku.

ZARZĄD ODDZIAŁU POWIATOWEGO OSP
We wtorek 15 grudnia o godz. 13:30 wójt weźmie udział w posiedzeniu Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iławie, które odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie. Tematami wiodącymi będą m.in.
- sprawozdanie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Iławie za 2015 rok;
- ocena działalności oraz funkcjonowania zarządów Miejsko-Gminych i równorzędnych za 2015 rok;
- przyjęcie planu działalności ZOP ZOSP RP Iława na 2016 rok;
- przygotowanie do kampanii sprawozdawczo-wyborczej w jednostkach OSP i ogniwach ZOSP RP Powiatu Iławskiego.

SPOTKANIE Z PARLAMENTARZYSTAMI, WOJEWODĄ I MARSZAŁKIEM
We wtorek 15 grudnia o godz. 17:30 w Olsztynie wójt weźmie udział w spotkaniu Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów z Parlamentarzystami, Wojewodą i Marszałkiem województwa. Spotkanie będzie okazją do nawiązania współpracy pomiędzy przedstawicielami samorządów, Parlamentu oraz administracji rządowej i samorządowej województwa. W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele ZETO Olsztyn.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W czwartek 17 grudnia o godz. 10:00 wójt będzie uczestniczył w VI Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”.

PROW NA LATA 2014-2020
W piątek 18 grudnia o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego wójt weźmie udział w spotkaniu szkoleniowo-informacyjnym dla beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie operacji dotyczących budowy lub modernizacji dróg lokalnych.

SPOTKANIE WIGILIJNO-OPŁATKOWE
W piątek 18 grudnia o godz. 10:00 w Zajeździe Tropicana w Rożentalu odbędzie się coroczne Spotkanie Wigilijno-Opłatkowe dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Lubawa.