WNIOSKI NA USUNIĘCIE AZBESTU
Do 29 lutego 2016 r. trwa nabór wniosków o dofinansowanie zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa", które realizowane będzie w 2016 roku w ramach "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa".
Dofinansowanie nie obejmuje wykonania nowego poszycia dachowego. Druki wniosków są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.bip.gminalubawa.pl , u Sołtysów oraz w siedzibie urzędu - pokój nr 23.

KOMISJE RADY GMINY
W środę 24 lutego o godz. 10:00 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia, m.in. będzie:
- informacja o działalności ARiMR Biura Powiatowego w Iławie,
- informacja o działalności Policji w Lubawie,
- informacja o stanie bezrobocia na terenie Gminy Lubawa.

ZARZĄD ODDZIAŁU POWIATOWEGO
W czwartek 25 lutego o godz. 10:00 wójt weźmie udział w posiedzeniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iławie. Tematami wiodącymi będą:
- przyjęcie planu działalności ZOP ZOSP RP Iława na 2016 rok,
- kampania sprawozdawczo-wyborcza w jednostkach OSP,
- organizacja eliminacji konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE W JEDNOSTKACH OSP
Dobiegają końca zebrania sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Lubawa. Podczas spotkań ochotnicy wybierają nowe władze na kolejne pięć lat. Zebrania są także okazją do podsumowania działalności w roku 2015, m.in. udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zawodów sportowo-pożarniczych, pomocy w zabezpieczaniu imprez, oraz akcji pomocy. Ostatnie zebrania odbędą się w piątek 26 lutego w Gutowie o godz. 17:00 oraz w Rumienicy o godz. 18:30.