Życzenia

Obchody „Dnia Kobiet” na terenie gminy Lubawa od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. W latach ubiegłych obfitowały w wiele spotkań organizowanych lokalnie przez poszczególne sołectwa jak i takie o zasięgu gminnym, którego przykładem jest „Forum Aktywnych Kobiet”. Z uwagi na stan epidemii tegoroczne świętowanie „Dnia Kobiet” będzie inne niż w latach ubiegłych tj.: kameralne, wśród najbliższych, bez organizacji spotkań małych i dużych. Dzisiejsze Święto Kobiet to okazja do składania najserdeczniejszych życzeń ale także pretekst do kilku słów wspomnień na temat „Forum Aktywnych Kobiet” – corocznego spotkania mieszkanek gminy Lubawa. Pierwsze Forum zorganizowane zostało w roku 2017 w celu integracji oraz upowszechnienia aktywność kobiet na terenie gminy Lubawa w różnych sferach działalności, w tym społecznej. Z uwagi na niegasnącą popularność wydarzenia stało się ono nieodłącznym punktem corocznego „Kalendarza imprez integracyjnych i wydarzeń społecznych w gminie Lubawa”. „Forum Aktywnych Kobiet” stanowi dobry przykład partnerskiej współpracy samorządu gminnego ze środowiskami kobiecymi jaki i okazję do promowania postaw kobiet aktywnych, otwartych i zaangażowanych, którym na sercu leży dobro środowiska lokalnego.

 

Foto