Flaga

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Rejestracji na szczepienia można dokonać na kilka sposobów:

1. zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego

2. zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numerem telefonu: 989 lub 22 62 62 989

3. zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta.

Informujemy również, że na podstawie Decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 14 stycznia 2021 r. mieszkańcy gminy Lubawa, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień, w tym osoby niepełnosprawne (posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami), proszone są o kontakt w celu zorganizowania transportu. Informacja pod numerem telefonu: 89 645 54 40 w godzinach 8:00-15:00.