W dniach 16-19 marca 2021 roku druhny i druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Lubawa podjęli kolejne działania związane z przeciwdziałaniem pandemii choroby COVID-19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2.  Tym razem celem akcji było dostarczenie do wszystkich mieszkańców Gminy ulotek dotyczących szczepień przeciwko tej chorobie. Ważnym elementem, zawartym na ulotkach, jest informacja o infolinii uruchomionej w Urzędzie Gminy Lubawa dla mieszkańców - tel. (89) 645 54 40, dzięki której mieszkańcy Gminy Lubawa, którzy nie mają możliwości samodzielnego lub przy pomocy rodziny dotarcia na szczepienie, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do najbliższego punktu szczepień.

Jak zawsze nasi strażacy zaangażowali się w pełni w sprawne przeprowadzenie akcji, poświęcając społecznie swój wolny czas.

W akcję zaangażowane były jednostki: OSP Byszwałd, OSP Gutowo, OSP Kazanice (miejscowości Kazanice i Raczek), OSP Lubstynek, OSP Łążyn, OSP Omule (miejscowości Omule, Napromek, Czerlin), OSP Prątnica (miejscowości Prątnica i Fijewo), OSP Rakowice (miejscowości Rakowice, Osowiec, Ludwichowo i Łążek), OSP Rożental (miejscowości Rożental, Pomierki i Kołodziejki), OSP Rumienica, OSP Szczepankowo, OSP Targowisko (miejscowości Targowisko Dolne, Targowisko Górne, Sampława, Rodzone, Biała Góra), OSP Tuszewo (miejscowśości Tuszewo i Mortęgi), OSP Wałdyki (miejscowości Wałdyki, Wiśniewo i Grabowo), OSP Zielkowo (miejscowości Zielkowo i Gierłoż Polska) i OSP Złotowo (miejscowości Złotowo, Lubstyn i Losy).

Załączniki:
Pobierz plik (ulotka o szczepieniach.pdf)Ulotka o szczepieniach1007 kB