Logo

Gmina Lubawa uruchamia eUsługi - nowoczesną formę obsługi Klientów urzędu. Od teraz wiele spraw urzędowych można załatwić szybko i sprawnie, bez wychodzenia z do-mu czy biura. Jednocześnie urzędnicy pozostają do Pań-stwa dyspozycji, gotowi do udzielenia niezbędnej pomocy i wyjaśnień zarówno przy załatwianiu spraw na miejscu w urzędzie, jak i przez platformę eUrząd. Celem platformy jest udostępnienie w trybie 24/7/365 w jednym miejscu informacji i usług obejmujących różne aspekty działalności Urzędu Gminy Lubawa, od umówienia wizyty poprzez złożenie wniosków czy zapłacenie podatków. 

Za pośrednictwem elektronicznej Platformy eUrząd, dostępnej pod adresem https://e.gminalubawa.pl klient Urzędu Gminy Lubawa ma możliwość załatwienia sprawy zdalnie bez konieczności wizyty w urzędzie. W szczególności może uzyskać informacje o usługach, dokonać opłaty, wypełnić wniosek elektronicznie i wysłać go podpisując go profilem zaufanym, certyfikatem kwalifikowanym lub e-dowodem oraz zwrotnie otrzymać od urzędu elektronicznie decyzje (zaświadczenia, zezwolenia itp.).

 

E-USŁUGI ORAZ E-PŁATNOŚCI

Platforma eUrząd umożliwia również sprawdzenie stanu sprawy czy umówienie wizyty w urzędzie.

Klasyfikacja eUsług podzielona została na moduły:

  • eBOI czyli Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta - wygodny i bezpieczny sposób komunikacji klienta z urzędem. Jest to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące form załatwienia spraw zarówno metodą tradycyjną papierową i poprzez formularze elektroniczne, a także umówisz wizytę w urzędzie.
  • ePłatności czyli twoje zobowiązania. Moduł ten pozwala zarejestrowanym użytkownikom portalu na weryfikację aktualnych zobowiązań podatkowych wobec urzędu, a także na ich uregulowanie poprzez wykonanie płatności on-line.
  • Moje zestawienia czyli wszelkie informacje o zarejestrowanym i potwierdzonym Użytkowniku.

Sprawy urzędowe można załatwić zdalnie za pośrednictwem Platformy eUrząd lub za pomocą ePUAP, po zalogowaniu się profilem zaufanym, certyfikatem kwalifikowanym lub e-dowodem.

 

ZAŁATW SPRAWĘ PRZEZ INTERNET

Co można elektronicznie załatwić w urzędzie? Moduł eBOI umożliwia zarejestrowanym klientom portalu: dostęp do kart usług świadczonych przez urząd, dostęp do wniosków i formularzy znajdujących się na ePUAP, umówienie spotkania w urzędzie oraz weryfikację statusu sprawy prowadzonej przez urząd. Na obecnym etapie jest już aktywnych około 20 usług, m.in. z zakresu podatków i opłat lokalnych, zagospodarowania przestrzennego i nieruchomości oraz spraw społecznych i obywatelskich. Katalog dostępnych usług będzie się sukcesywnie powiększał.

Na Platformie eUrząd istnieje także możliwość pobrania wniosku lub formularza elektronicznego bez logowania, a następnie wydrukowania go, wypełnienia i dostarczenia do urzędu osobiście lub za pośrednictwem poczty.

 

! Aplikacja mobilna na urządzenia Android oraz iOS

jeśli chcesz otrzymywać ostrzeżenia, komunikaty i inne informacje z Gminy Lubawa, zainstaluj darmową Aplikację mobilną „Gmina Lubawa” na Twoim smartfonie.

 appstore and google play1