Flaga

INWESTYCJE DROGOWE

Trwa procedura przygotowania dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy drogi w miejscowości Mortęgi oraz budowy drogi w miejscowości Grabowo. Na inwestycję w Grabowie został złożony wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie zadania. W planach jest także przebudowa drogi gminnej w Sampławie. Gmina stara się o dofinansowanie tego zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przekazano plac budowy inwestycji polegającej na II etapie przebudowy drogi w miejscowości Pomierki.

 

BUDOWA KANALIZACJI

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z Iławskim Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Budowlanym Sp. z o.o., Iława na realizacje zadania pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami – zlewnia P3, P2 część zachodnia i przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Grabowo”.

 

KONKURS – IMPREZY SPORTOWE

Została podpisana umowa z Gminnym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie na zapewnienie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu mieszkańcom gminy Lubawa poprzez powierzenie organizacji imprez sportowych.

 

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO – ZAREZERWUJ WIZYTĘ ONLINE

Od 1 lutego do 1 marca można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. W związku z panującą pandemią, wizyty w tym celu w Urzędzie będą możliwe tylko po uprzedniej rejestracji online, której można dokonać od 26 stycznia 2021 roku. Aby zarezerwować wizytę należy wejść na stronę: www.gminalubawa.pl zakładka "eUrząd -> menu eBoi -> karty usług -> Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej".
Następnie wybrać dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu wymaganych pól i wybraniu przycisku "ZAREZERWUJ" wyświetli się potwierdzenie rezerwacji.
Po zakończeniu rezerwacji, na podany w formularzu rejestracji adres e-mail, zostanie przesłana wiadomość z potwierdzeniem wizyty. W mailu zawarty będzie także link umożliwiający odwołanie spotkania.
Wizytę można również zarezerwować bezpośrednio pod linkiem: https://e.gminalubawa.pl/euslugi-web/#/eBoi/klient/karta-uslug/21
W przypadku osób które nie zarejestrowały swojej wizyty wcześniej ich rejestracja będzie się odbywać na Punkcie Obsługi Klienta (budynek B).
Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: (0 89) 645 54 10 wew. 428 lub 423.

 

ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE OSP

W związku z Uchwałą nr 169/38/2020 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 grudnia 2020 roku w sprawie: przesunięcia terminów kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XV Zjazdem Krajowym Związku OSP RP, terminy kampanii sprawozdawczo-wyborczej zostają zmienione:
- Walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w OSP mają odbywać się w terminie od 01 stycznia do 30 września 2021 r.
- Zjazdy Oddziałów Gminnych Związku mają odbyć się do 30 listopada 2021 r.

Szczegółowe terminy zebrań sprawozdawczo-wyborczych na terenie Gminy Lubawa zostaną ostatecznie ustalone i podane w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

 

HALA W BYSZWAŁDZIE CZASOWO NIECZYNNA

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Gminna Hala Sportowa w Byszwałdzie pozostaje zamknięta do 14 lutego 2021 roku.

W związku z powyższym rozgrywki XVII Edycji Mistrzostw Gminy Lubawa w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubawa do tego czasu zostają wstrzymane.

 

DZIAŁALNOŚĆ UG LUBAWA W PANDEMII

Urząd Gminy Lubawa pozostaje otwarty dla interesantów. Przy poszczególnych stanowiskach obsługi może znajdować się jedna osoba.

Interesanci są przyjmowani w Punkcie Obsługi Klienta (budynek B- parter). Wnioski  w wersji papierowej można składać w specjalnie do tego przygotowanych skrzynkach na listy zawieszonych w holu Urzędu Gminy. Wizyty w urzędzie są też możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 89 645 54 30. Możliwy jest również kontakt poprzez skrzynkę podawczą na platformie ePUAP /uglubawa/SkrytkaESP lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Płatności można dokonywać za pomocą karty płatniczej w Punkcie Obsługi Klienta w godz. 9:00 – 13:00. Rekomendujemy dokonywanie płatności droga elektroniczną na konto:

Bank Spółdzielczy w Lubawie 16 8832 0001 2001 0000 0299 0018