Został ogłoszony przetarg na zakup urządzeń do oczyszczania ścieków komunalnych (przydomowe oczyszczalnie ścieków). Planuje się zakup ok. 45 sztuk oczyszczalni dużych oraz 40 sztuk małych. Oferty można składać do 21 maja 2013 roku, do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Lubawa. Szczegóły przetargu na stronie internetowej BIP UG.

ZEBRANIA WIEJSKIE
- We wtorek, 21 maja o godz. 10:00
odbędzie się zebranie wiejskie w sołectwie Kazanice, o godz. 12:00 w sołectwie Byszwałd.
- W środę, 22 maja o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Złotowa. Tematem zebrań będą działania inwestycyjne oraz sprawy bieżące

MARSZ NA GRUNWALD
We wtorek, 21 maja  o godz. 11:00
w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego „Pomocy w organizacji i promocji VII Marszu na Grunwald”. Tegoroczny marsz został zaplanowany w dniach 28 czerwca 14 lipca.

POWIATOWA RADA ZATRUDNIENIA
W środę, 22 maja o godz. 13:00
wójt weźmie udział w posiedzeniu Powiatowej Rady Zatrudnienia w Iławie. Tematem posiedzenie będzie, m.in.: analiza sytuacji na powiatowym rynku pracy, zaopiniowanie zmian do regulaminu przyznawania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz omówienie stanu realizacji programów socjalnych.

SZKOLENIE Z MAŁYCH PROJEKTÓW
W środę, 22 maja o godz. 9:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się szkolenie dla liderów i animatorów lokalnych. Szkolenie ma charakter metodyczny, przygotowujący potencjalnych beneficjentów do zbliżającego się konkursu w ramach "Małych Projektów". Szkolenie organizowane jest przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą na temat zasad i wypełniania wniosków.

DOLINA DRWĘCY
W czwartek, 23 maja o godz. 10:00
w Nowym Mieście Lubawskim odbędzie się spotkanie dyskusyjne na temat sporządzanego projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Dolina Drwęcy.

MAJOWY PIKNIK DZIECIĘCY
Na czwartek, 23 maja na godz. 10:00
został zaplanowany VIII Majowy Piknik Dziecięcy grup zabawowych gminy Lubawa. Tegoroczna impreza odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Złotowie. W programie m.in. teatrzyk „Jas i Małgosia”, zabawy integracyjne i wspólny piknik na trawie.

KOMISJE RADY GMINY
W piątek, 24 maja o godz. 10:00
w sali gminnego zrzeszenia LZS odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy. Tematem posiedzenia będzie m.in.: omówienie sprawozdania finansowego gminy za 2012 rok wraz ze sprawozdaniem rocznym wykonania budżetu Gminy za 2012 rok oraz zaopiniowanie projektów uchwał będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy.