INWESTYCJE GAZOWE
We wtorek, 28 maja o godz. 10:00
wójt weźmie udział w konferencji zatytułowanej. „Strategiczne inwestycje gazowe na rzecz energetycznego i gospodarczego rozwoju Warmii i Mazur”. Konferencja odbędzie się w Olsztynie w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
We wtorek, 28 maja o godz. 10:00
w Iławie na stadionie miejskim zostaną rozegrane Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Gminę Lubawa będzie reprezentować pięć drużyn: dwie dziewczęce: Szczepankowo i Kazanice oraz 3 chłopięce: Zielkowo, Rumienica i Rożental.

SESJA RADY POWIATU
We wtorek, 28 maja o godz. 12:00
odbędzie się XXXIII Sesja Rady Powiatu Iławskiego.

SESJA RADY GMINY
W środę, 29 maja o godz. 10:00
w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się XXIV zwyczajna sesja Rady Gminy. Porządek obrad:
1. Otwarcie, stwierdzenie prawomocności i przyjęcie porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
3. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie między sesjami.
4. Wolne wnioski i interpelacje.
5. Przyjęcie oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2012 dla gminy Lubawa.
6. Przyjęcie informacji o stanie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych Gminy.
7. Przyjęcie sprawozdania z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
8. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
9. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2012 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego:
a) odczytanie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Lubawa sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Lubawa za rok 2012,
b) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej dotyczącej wykonania budżetu Gminy Lubawa za rok 2012,
c) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2012 r.,
d) przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy za rok 2012 z tytułu wykonania budżetu,
e) odczytanie uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie wydania opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok,
f) podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Lubawa absolutorium z tytułu z wykonania budżetu Gminy Lubawa za 2012 r.
10. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2013-2020,
b) zmiany uchwały budżetowej,
c) regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków,
d) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubawa w obrębie geodezyjnym Sampława,
e) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubawa w obrębie geodezyjnym Rakowice,
f) uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubawa.
11. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
12. Zakończenie obrad.