INWESTYCJE
- Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.

WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH
We wtorek 12 maja o godz. 9:30 odbędzie się ostatnie zebranie wiejskie, na którym swoich przedstawicieli wybiorą mieszkańcy Kazanic.

POWIATOWA RADA RYNKU PRACY
W środę 13 maja o godz. 13:00 wójt weźmie udział w Powiatowej Radzie Rynku Pracy w Iławie. W porządku posiedzenia, m.in. zaplanowano analizę sytuacji na powiatowym rynku pracy za okres bieżącego roku, korektę limitu środków na finansowanie aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu w 2015 roku oraz zaopiniowanie nowego kierunku kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Lubawie w zawodzie krawiec.

SAMORZĄDOWE FORUM EKOLOGICZNE
W dniach 14-15 maja wójt będzie uczestniczył .w XVI Samorządowym Forum Ekologicznym w Starych Jabłonkach. Tematem tegorocznego forum będzie ochrona przyrody i krajobrazu w kontekście zrównoważonego rozwoju. Organizatorem Forum jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

DNI KAZANIC – DNI RODZINY
W dniach 15-17 maja odbędą się Dni Kazanic – Dni Rodziny. W programie, m.in. imprezy sportowe, parada motocykli oraz występy artystyczne.