INWESTYCJE
- Dobiegają końca prace związane z budową kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Byszwałd – etap II. Wykonawcą zadania jest Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin budowy kanalizacji wraz z przyłączami obejmuje czas do końca czerwca 2015 roku. W kolejnych etapach zostaną skanalizowane pozostałe miejscowości.
Na dofinansowanie zadania w ramach PROW 2007-2013 została podpisana umowa z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego W ramach inwestycji zostanie wykonany drugi etap budowy kanalizacji w Byszwałdzie. W efekcie cała miejscowość zostanie skanalizowana.
- Trwa rozeznanie rynku na zadanie polegające na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Lubawa. Oferty można składać do 20 maja do godz. 9:00 w sekretariacie Urzędu Gminy. Szczegóły na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa.
- Trwa rozeznanie rynku na zadanie polegające na zakupie urządzeń do oczyszczania ścieków komunalnych. Oferty można składać do 22 maja do godz. 9:00. Zamówienie obejmuje zakup około 32 sztuk małych przydomowych oczyszczalni ścieków oraz 15 dużych. Szczegóły na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Lubawa.

CZYSTE ŚRODOWISKO
W środę 20 maja o godz. 10:00 wójt weźmę udział w IV Zgromadzeniu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. W porządku obrad, m.in. zaplanowano: informację dotycząca funkcjonowania ZUOK RUDNO Sp. z o.o. oraz podjęcie uchwał w sprawach zmian budżetu Związku Gmin na 2015 rok oraz zmiany uchwały w przedmiocie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wynagrodzenia za inkaso. Zgromadzenie odbędzie się w Urzędzie Gminy Ostróda.

X MAJOWY PIKNIK DZIECIĘCY
W czwartek 21 maja o godz. 10:00 w Złotowie wójt będzie uczestniczył w X Majowym Pikniku Dziecięcym, imprezie rokrocznie organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. Tegorocznym tematem przewodnim pikniku będzie „Kosmos”. W programie teatrzyk, zabawy oraz seans w Astronomicznym Laboratorium Mobilnym.

25-LECIE SAMORZĄDNOŚCI
W czwartek 21 maja o godz. 17:00 w Olsztynie odbędzie się uroczysta Gala 25-lecia Samorządności na Warmii i Mazurach. Podczas Gali zaplanowano wystąpienie Marszałka Województwa, wykład okolicznościowy na temat 25 lat polskiej samorządności oraz wręczenie okolicznościowych statuetek – Wawrzynów.

DNI Z EKONONOMIĄ SPOŁECZNĄ
W piątek 22 maja o godz.9:30 wójt weźmie udział w konferencji „Ekonomia społeczna – nowa perspektywa, nowe wyzwania” organizowaną przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach III Warmińsko-Mazurskich Dni z Ekonomią Społeczną.

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
W niedzielę 24 maja w Szczepankowie odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Początek o godz. 14:00.
Natomiast Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych (seniorzy) zaplanowano na niedzielę 21 czerwca 2015 r. w miejscowości Rożental również o godzinie 14:00.

PIKINIK RODZINNY
W niedzielę 24 maja o godz. 15:00 przy budynku świetlicy wiejskiej w Sampławie odbędzie się Piknik Rodzinny pod nazwą „Rodzina jest najważniejsza” organizowany w ramach XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W programie imprezy, m.in. występ zespołu Rakowianki, gry i konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami oraz występy dzieci.