DOŻYNKI GMINNE – RUMIENICA 2019

W niedzielę 1 września w Rumienicy odbędzie się tegoroczne Święto Plonów Gminy Lubawa.

Program Dożynek Gminnych 2019:

13:45 - zbiórka delegacji z wieńcami dożynkowymi przed kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej w Rumienicy, poświęcenie wieńców

14:00 - uroczysta msza święta - dziękczynienie za plony

15:00 - przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości

15:15 - uroczyste rozpoczęcie Dożynek

15:30 - koncert Orkiestry Dętej z Turznicy

16:00 – I cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

17:30 - ogłoszenie wyników w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz w konkursie kulinarnym „Kuchnia Ziemi Lubawskiej”

18:00 - II cz. Biesiady śląskiej z Duetem Karo

19:00 - Zespół Miły Pan - koncert disco polo

20:30 - zakończenie Dożynek

 

PRZEBUDOWY DRÓG

Zakończyła się inwestycja polegająca na przebudowie drogi gminnej 147006N, 147041N w miejscowości Sampława, Ludwichowo. Zadanie, w 50 proc. współfinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019, polegało na przebudowie drogi na odcinku o długości 753 m., wykonaniu jezdni, zjazdów na posesję oraz przystanku autobusowego.

Została podpisana umowa na przebudowę drogi gminnej 147014N w miejscowości Rumienica. Przebudowa obejmie odcinek o długości ok. 500 metrów bieżących i będzie dofinansowana ze środków budżetu samorządu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe EKO-BUD Jędrek Błażejewski z Rypina. Wartość inwestycji wynosi ponad 167 tys. zł. Termin realizacji do 10 października 2019 r.

 

OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI

W październiku zostanie zrealizowane zadanie polegające na budowie 2 otwartych stref aktywności dla mieszkańców Gminy Lubawa. Inwestycję wykona firma MAGIC GARDEN Sp. z o.o. z Pakości. Siłownie zewnętrzne powstaną na terenach przyszkolnych w Rożentalu oraz Sampławie. Przewidywany termin realizacji to 15 października 2019 r. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) dofinansowane zostaną przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. Całkowity koszt zadania to 63.935,40 zł. 50% inwestycji pokryją środki z FRKF.

W ramach inwestycji na każdy obiekt zostaną zakupione i zamontowane takie urządzenia jak: wyciskanie siedząc podwójne, wyciąg górny podwójny, zestaw: wahadło, biegacz, twister, wioślarz, prasa nożna, orbitrek, 4 ławki, betonowy stół do gry w piłkarzyki, stół do gry w warcaby i chińczyka oraz stojak na rowery.

 

BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ W TUSZEWIE

Dobiega końca budowa sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą techniczną w Tuszewie. Inwestycja obejmuje także zmianę sposobu użytkowania części budynku szkoły na sale dydaktyczne. Zadanie realizuje firma Girder Sp. z o.o. Sp. k. z Włocławka. Wartość inwestycji to prawie 2 mln. 900 tys. zł Część zadań została dofinansowana kwotą ponad 700 tys. zł z dotacji celowej z budżetu państwa.

 

BUDOWA HALI SPORTOWEJ W BYSZWAŁDZIE

Trwa budowa hali sportowej na potrzeby rozgrywek drużynowych w piłce ręcznej, siatkówce i futsalu w Byszwałdzie. Zadanie realizuje firma LUXCOM z Kulig. Całkowity koszt inwestycji to około 5 mln. 500 tys. zł. Planowany obiekt zostanie połączony łącznikiem z bryłą budynku szkolnego i będzie się składał z płyty boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20 x 40 m z syntetyczną nawierzchnią sportową. W budynku zostaną wydzielone cztery szatnie z łazienkami, pomieszczenie dla nauczyciela w-f, trenera oraz pomieszczenie magazynowe na sprzęt sportowy. Nie zabraknie także pomieszczeń na sale fitness i siłownie oraz 2 pomieszczeń wykorzystywanych jako sale dydaktyczne dla szkoły podstawowej oraz widowni na ok. 300 miejsc.

 

BUDOWA KANALIZACJI

Trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku miejscowość Mortęgi - ul. Dworcowa w Lubawie. Zadanie zostało podzielone na dwie części: pierwsza to obręb gminy Lubawa, druga, obręb gminy miejskiej Lubawa. Zadanie zrealizuje Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o.o. Termin realizacji do 3 czerwca 2020 r.Trwa także budowa kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej w miejscowości Rodzone oraz Sampława. Inwestycja na odcinku m. Rodzone zakończy się do końca grudnia 2019 roku, natomiast w m. Sampława w roku 2020.