W poniedziałek 7 września wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski odebrał nagrodę w I edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”. Wręczenie pamiątkowych certyfikatów i statuetek dla najlepszych odbyło się podczas uroczystej Gali Finałowej I edycji Konkursu w Pałacu w Otrębusach. Wzięli w niej udział menedżerowie podmiotów ochrony zdrowia, samorządowcy oraz naukowcy.
Konkurs „Samorząd Promujący Zdrowie” stanowi część Ogólnopolskiego Programu Certyfikacyjnego „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. W konkursie tym są nagradzane polskie gminy, powiaty i samorządowe województwa, w których podejmowane są efektywne, nowoczesne i skuteczne działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia, promocji aktywności fizycznej i ochrony środowiska. W tym zakresie zostały docenione działania Gminy Lubawa, która od lat z sukcesem realizuje projekty i inwestycje przyczyniające się do rozwoju systemu ochrony zdrowia, środowiska oraz przedsięwzięcia wspierające sport, turystykę i rekreację. Nagrodę „Samorząd Promujący Zdrowie” wójt Tomasz Ewertowski, w towarzystwie sekretarza gminy Adama Roznerskiego, odebrał z rąk Prezesa Zarządu Quality Institute, Piotra Celeja. Do Certyfikatu zostało także dołączone pisemne uzasadnienie decyzji Kapituły Konkursu w formie tabelarycznych, punktowych recenzji, zawierających oceny wystawione przez ekspertów zasiadających w certyfikacyjnym jury. W konkursie łącznie nagrodzono 41 samorządów z całego kraju. W bieżącej edycji konkursu zgłoszenia przyjmowane były do lutego 2020 roku. Finał przyjmowania zgłoszeń nastąpił przed wybuchem pandemii SARS-Cov-2. W konkursie oceniane były więc działania samorządów nie obejmujące aktywności w okresie walki z koronawirusem.