W sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa, w środę 16 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Uroczystość rozpoczęła Maria Bulińska – kierownik USC w Lubawie, a dekoracji dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał wójt gminy Tomasz Ewertowski, zaś przewodniczący Rady Gminy Jan Laskowski czcigodnym Jubilatom wraz z życzeniami wręczył kwiaty. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne rozmowy i wspomnienia przy weselnym torcie i kawie.

Odznaczeni zostali Państwo:
- Agnieszka i Eugeniusz Szynaka z Losów
- Alicja i Edmund Rafińscy z Byszwałdu
- Anna i Tadeusz Kraskowscy z Białej Góry
- Helena i Alojzy Ziółkowscy  z Omula
- Helena i Konrad Kasprzyccy z Kazanic
- Irena i Bronisław Uzarscy z Gutowa
- Irena i Stanisław Szulc z Prątnicy
- Irena i Wiesław Dzik z Omula
- Jadwiga i Stanisław Syguła z Rakowic
- Krystyna i Bolesław Goliszewscy z Byszwałdu
- Krystyna i Tadeusz Mejka z Rumienicy

 

Wspólne pamiątkowe zdjęcie

Fot. 1  Pamiątkowe zdjęcie Jubilatów uczestniczących w uroczystości

 

Dostojnym Jubilatom
składamy serdeczne gratulacje
i życzenia długich lat życia
oraz kolejnych pięknych jubileuszy.