25-26 września przy szkole podstawowej w Prątnicy odbyły się Zawody Dogfrisbee Winter is Coming. To już kolejne zawody tego typu w gminie Lubawa. Tym razem w obsadzie międzynarodowej. W pokazach psiej szybkości, zwinności i skoczności rywalizowało ponad 90 zawodników z Polski, Niemiec, Litwy i Anglii.

Podczas zawodów dogfrisbee (plastikowy dysk, latający obiekt pożądania psów) był motywem przewodnim, a kluczową konkurencją - freestyle, czyli pokazy w stylu wolnym. Podczas zawodów kilku zawodników uzyskało kwalifikację do Mistrzostw Świata. Zawodnicy wraz ze swoimi pupilami rywalizowali w 10 konkurencjach zarówno tych bardzo technicznych jak i różnorodnych ewolucjach do muzyki. W zawodach wystąpił m.in. Paweł Jakubowski z swoim psem Bezą i w klasyfikacji Throw and Go zajmując II miejsce.

Uwieńczeniem dwóch dni zmagań był Puchar Wójta dla trzech najlepszych teamów człowiek-pies. Takie wyróżnienie mogły zdobyć osoby, które podczas wszystkich konkurencji uzyskały najlepsze lokaty spośród wszystkich uczestników.

Nagrody wręczał wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski, radny - Jan Kowalkowski i prezes OSP Prątnica - Waldemar Golder.

O ciepły posiłek i napoje dla publiczności i zawodników zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Prątnicy. Podczas zawodów chętni mogli także wesprzeć schronisko dla zwierząt w Iławie przekazując karmy, zabawki, koce lub wrzucając drobne do puszki.