W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że Gmina nie planuje ograniczeń ani przerw w dostawie oświetlenia na terenie gminy Lubawa. Obecnie trwa audyt efektywności energii elektrycznej oświetlenia ulicznego na terenie gminy wraz z inwentaryzacją niezbędną do opracowania specyfikacji przetargowej na wymianę oświetlenia ulicznego na oprawy led. Przeprowadzenie przetargu zaplanowano na kwiecień tego roku. Po wyłonieniu wykonawcy zostanie m.in. zrealizowana: wymiana oświetlenia ulicznego na oprawy led, wymiana szaf sterowniczych oraz zakupionych zostanie ok. 100 sztuk lamp hybrydowych. Na realizację tej inwestycji Gmina Lubawa uzyskała promesę z Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę 2 mln 190 tys. 600 złotych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.