Osoby, które przebywają na terytorium Unii Europejskiej mogą korzystać z praw, jakie daje im RODO. W związku z tym Urząd Ochrony Danych Osobowych uruchomił specjalny adres e-mail, pod którym obywatele Ukrainy przebywający w Polsce, będą mogli uzyskać wszelkie informacje w tym zakresie – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (aktywny w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00).

UODO przygotował także specjalny materiał poradnikowy, który przybliża uchodźcom z Ukrainy prawa, jakie im przysługują na gruncie RODO i tłumaczy, w jaki sposób z tych praw korzystać. Poradnik przygotowany został w języku ukraińskim i języku angielskim. W treści linku poniżej znajduje się również polskie tłumaczenie Poradnika.

https://uodo.gov.pl/pl/138/2318

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Poradnik-UODO.pdf)Poradnik-UODO.pdf500 kB