W tym roku publiczność zabawiały zespoły „Takich już nie ma” z Zielkowa, Jacek i Jolanta Kierok, którzy zaprosili wszystkich do wspólnej biesiady z humorem na śląską nutę oraz „Hallo Music”. Wcześniej na scenie zaprezentował się Dziecięcy Zespół Instrumentalno-Wokalny działający przy SP w Rożentalu. W międzyczasie odbywały się konkursy: Kuchnia Ziemi Lubawskiej,  na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy oraz na Najładniejszą dożynkową dekorację posesji. Na uczestników Gminnego Święta Rolniczego czekały także: strażacka grochówka, kiełbaski z grilla, kawiarenka, specjały serwowane przez Koło Łowieckie Ryś, oraz regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dla najmłodszych uczestników dożynek pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowali pełen atrakcji kącik animacyjny. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się także dmuchane zjeżdżalnie, tory przeszkód i trampoliny. Dużo działo się również na boisku, m.in. wystawy nowoczesnego sprzętu rolniczego oraz pokaz młócenia zboża ponad stuletnią młockarnią.