Ponad 200 dyrektorów, nauczycieli, pracowników obsługi szkół – obecnych i emerytowanych z terenu gminy Lubawa świętowało wspólnie Dzień Edukacji Narodowej.  Spotkanie, którego gospodarzem był wójt Tomasz Ewertowski odbyło się z okazji obchodzonego w tym roku 30-lecia Gminy Lubawa. W uroczystości obok kierownictwa urzędu uczestniczyli także zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy Jan Laskowski, ksiądz dziekan Marcin Staniszewski oraz pracownicy merytoryczni urzędu związani z tematem oświaty.

Wójt podkreślił, że szkoły funkcjonujące w naszej gminie poza podstawową funkcją edukacyjną pełnią ważną rolę wychowawczą, kulturotwórczą i społeczną, widoczną w podtrzymywaniu tradycji, kształtowaniu postaw patriotycznych, aktywizacji społecznej czy wspieraniu rozwoju lokalnego środowiska. W kilku słowach podsumował również przeprowadzone inwestycje polegające m.in. na modernizacji i wyposażaniu placówek w nowoczesny sprzęt oraz budowie  sal sportowych,  boisk wielofunkcyjnych i boisk trawiastych, placów zabaw i siłowni zewnętrznych.

Na zakończenie swojego wystąpienia złożył wszystkim życzenia: – Korzystając z dzisiejszego spotkania chciałbym Państwu serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie w budowanie lokalnej wspólnoty samorządowej. Słowa podziękowania kieruję do dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników obsługi, do wszystkich pracowników oświaty zarówno obecnych jak i emerytowanych – powiedział.

Następnie na ręce dyrektorów wręczone zostały pamiątkowe statuetki, życzenia i kwiaty. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia. Życzenia obecnym na sali przekazał również ksiądz dziekan Marcin Staniszewski. Część oficjalną zakończył recital Krzysztofa Gwiazdy – śpiewaka operowego i operetkowego, który zaprezentował słynne arie oraz utwory własne.

Po występie był czas na poczęstunek, m.in. można było spróbować wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich w Łążku, Łążynie, Gutowie oraz Rumienicy.