W dniach 17 – 19 listopada 2022r. Gmina Lubawa we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Gminy Lubawa realizowała wydarzenie kulturalno – edukacyjne pod nazwą „Twórczy Listopad z Kołami Gospodyń Wiejskich”. Wydarzenie zorganizowano przy znacznym udziale środków finansowych przyznanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

W ramach wydarzenia odbyły się dwudniowe warsztaty oraz spotkanie podsumowujące.
17.11.2022r. – miały miejsce warsztaty artystyczne „TWÓRCZE POPOŁUDNIE” w ramach którego odbyły się warsztaty florystyczne, wyrobu kosmetyków naturalnych, maści galenowych oraz carvingu, w każdym warsztacie udział wzięło 60 osób;
18.11.2022r. -  odbyły się warsztaty kulinarne „Z wypiekami jej do twarzy” w ramach których w świetlicach wiejskich na terenie gminy Lubawa odbyły się spotkania międzypokoleniowe, podczas których wykonane zostały regionalne wypieki z przepisów „naszych babć”.
19.11.2022r. w Świetlicy Wiejskiej w Łążynie odbyło się spotkanie podsumowujące działania w ramach „Twórczego Listopada z Kołami Gospodyń Wiejskich”. Spotkanie było dobrą okazją do podsumowania wydarzenia oraz wymiany doświadczeń pomiędzy uczestniczkami Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania zaprezentowane zostały ciasta wykonane w ramach warsztatów kulinarnych.
W wydarzeniu udział wzięło 11 Kół Gospodyń Wiejskich z: Łążka, Rumienicy, Szczepankowa, Gutowa, Rożentala, Kazanic, Prątnicy, Tuszewa, Wałdyk-Wiśniewa, Łążyna oraz Byszwałdu.

Celem „Twórczej Jesieni z Kołami Gospodyń Wiejskich” było upowszechnianie aktywności kobiet na terenach wiejskich, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, wzrost wiedzy oraz umiejętności w obszarze nowych form pracy artystycznej.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy także do pana Grzegorza Kierozalskiego, dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.