W piątek 3 marca w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie odbył się uroczysty apel poświęcony "Żołnierzom Wyklętym" przygotowany przez nauczycieli i uczniów miejscowej szkoły. Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły Hanna Ewertowska

W wydarzeniu m.in. uczestniczyli: wójt Tomasz Ewertowski, wice wójt Marian Licznerski, radni, sołtysi, strażacy z Targowiska i Rakowic, dzielnicowi, księża, dyrektorzy szkół oraz uczniowie  z "podstawówek" w Tuszewie i Prątnicy.

Po części artystycznej głos zabrał pan Jakub Topolewski z Referatu Edukacji Narodowej bydgowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który przeprowadził wykład poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Głos zabrali także ksiądz  dziekan Marcin Staniszewski oraz gospodarz Gminy Lubawa – wójt Tomasz Ewertowski.