W sobotę 01 kwietnia 2023 r. w Hali Sportowej w Barcianach odbyły się Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 10 reprezentacji gminnych.

Organizatorami Igrzysk byli Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, Gmina Barciany, GOK Barciany oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Na zawody wybrała się także grupa reprezentująca Gminę Lubawa.

W kategorii Trójbój kadry samorządowej medal złoty zdobył Łukasz Berent – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, srebro Anna Sochacka – pracownik UG Lubawa, brąz Adam Roznerski – sekretarz Gminy Lubawa. Z Barcian z medalami wrócili także Patrycja Golder (złoto, tenis stołowy), Michał Surdykowski (srebro, tenis stołowy), Iwona Dudek (złoto, warcaby) oraz Monika, Hubert i Karol Kuczyńscy (srebro, konkurencja rodzinna).

Wyniki wszystkich reprezentantów pozwoliły Gminie Lubawa zająć VI miejsce w Punktacji Generalnej Igrzysk. Wygrała Gmina Iława przed Wydminami i Gminą Ostróda.