O kolejne siłownie zewnętrzne i place zabaw dla dzieci wzbogaciła się baza urządzeń rekreacyjnych, z których mogą korzystać mieszkańcy gminy Lubawa. Nowo powstałe obiekty znajdują się w Kazanicach, Zielkowie, Mortęgach i Targowisku Dolnym.

Na realizację przedsięwzięcia Gmina Lubawa otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach inicjatywy „LEADER” w wysokości 125 458,00 złotych.

Infrastruktura rekreacyjna przeznaczona dla każdej grupy wiekowej wyposażona jest w ogólnodostępny i nieodpłatny zestaw elementów:

Mortęgi: huśtawka ważka, zestaw zabawowy, huśtawka podwójna, bujak, piaskownica, 3 ławki, wioślarz, wyciskanie siedząc +wyciąg górny, orbitrek, twister + wahadło, prasa nożna, piłkarzyki , kosz na śmieci

Zielkowo: wahadło + twister, orbitrek, wyciskanie siedząc + wyciąg górny, prasa nożna, wioślarz, 3 ławki, piłkarzyki, piaskownica, zestaw zabawowy, kosz na śmieci

Targowisko Dolne: 2 bujaki, piaskownica, linaria, zestaw zabawowy, prasa nożna, wahadło + twister, wyciskanie siedząc + wyciąg górny, wioślarz, orbitrek, piłkarzyki, 3 ławki, kosz na śmieci

Kazanice: prasa nożna, wahadło + twister, wyciskanie siedząc + wyciąg górny, wioślarz, orbitrek, piłkarzyki, 3 ławki, kosz na śmieci            

Projekt w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie/zakresach: ) Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.