Przez kilka ostatnich dni dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Lubawa mogły uczestniczyć w turniejach i zawodach sportowych organizowanych w ramach „Tygodnia z kulturą fizyczną z okazji 30-lecia Gminy Lubawa”. Zwieńczeniem wydarzenia była Gala Sportu, która odbyła się w piątek 25 listopada w Gminnej Hali Sportowej w Byszwałdzie. Wszystkie te imprezy zostały zorganizowane przy znacznym udziale finansowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

Gala Sportu została zorganizowana po raz pierwszy, a przyczynkiem do świętowania stało się obchodzone w tym roku 30-lecie Gminy Lubawa. Uroczystość była przede wszystkim okazją do podsumowania sportowych osiągnięć, wydarzeń i przekazania podziękowań sportowcom, zawodnikom, trenerom, działaczom oraz osobom ze sportem związanym. Podczas Gali wyróżniono 30 sportowców, którzy na przestrzeni minionych lat osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Wyboru wyróżnionych dokonała specjalnie do tego celu powołana 10-osobowa Kapituła, którą utworzyli trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego oraz przedstawiciele Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie.

Podziękowania za współpracę i działalność na rzecz promowania aktywności fizycznej przyjęli także działacze, trenerzy nauczyciele wychowania fizycznego. Wyróżnienia przekazano również przedsiębiorcom wspierającym sport.

Obok osób wyróżnionych zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in.: Radosław Barczykowski, który przybył w imieniu Grzegorza Kierozalskiego – dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział w Olsztynie, Janusz Sypiański, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Olsztynie, Marek Borkowski, przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego, Jan Laskowski, przewodniczący Rady Gminy Lubawa, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele kół Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie.

Uroczystego wręczenia statuetek oraz podziękowań dokonali: Tomasz Ewertowski – wójt Gminy Lubawa, Radosław Barczykowski – przedstawiciel KOWR OT w Olsztynie oraz Jan Laskowski – przewodniczący Rady Gminy Lubawa. Wszystkim wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy!!!

Lista wyróżnionych:

SPORTOWCY

Kategoria – Lekkoatletyka

Monika Jackiewicz

Daria Siemińska

Weronika Mieczkowska

Aleksandra Malinowska

Sebastian Jakubowski

Kamila Grzegorowska

Karolina Jakubowska

Patrycja Ligman

Kategoria – Piłka Nożna

Kacper Sendlewski

Sebastian Grubalski

Paweł Ewertowski

Adrian Zasuwa

Szymon Zelmański

Szymon Modrzewski

Arkadiusz Wietecha

Damian Gerka

Patrycja Krajewska

Kategoria – Sporty Walki

Łukasz Browarek

Adam Sawicki

Sandra Szczesiak

Mateusz Treder

Filip Sosnowski

Jacek Fafiński

Kategoria – Inne

Dorota Grzywacz

Małgorzata Jarząbek

Mateusz Krawiecki

Paweł Kowalkowski

Damian Stachowiak

Michał Surdykowski

Krystyna Szczypska

Kategoria – Działacz

Grzegorz Pułka

Bogdan Nerowski

Józef Blank

Marian Deka

Andrzej Ostrowski

Kategoria – Ludzie Sportu

Marek Tykarski

Leszek Kołodziejski

Mirosław Śliwiński

Mariusz Ruczyński

Karol Malinowski

Robert Zawadzki

Dariusz Liberacki

Damian Jarzembowski

Dawid Grubalski

Krzysztof Malinowski

Henryk Mężykowski

Mirosław Gajewski

Rafał Mazurowski

Kategoria – Przedsiębiorcy Wspierający Sport

PPHU DREWNEKS Mirosław Maciołek

KAROL KUCZYŃSKI F.H.U. "DAWBUD"

Constract Export-Import Sp. z o.o. Jarosław i Edmund Grubalscy

“LIBRO” Marek Liberacki

VBCH DESIGN PIOTR WIERGOWSKI

Szynaka Meble sp. z o.o. Jan Szynaka

"PLAST-FOL" SP. Z O.O.Zdzisław Niesiobędzki

MUSA ALICJA MUSIAŁ TADEUSZ MUSIAŁ SPÓŁKA JAWNA

Krzysztof Ornowski - Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie

Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Zdzisław Wierzbowski

Wydarzenie organizowane w ramach "Tygodnia z Kulturą Fizyczną z okazji 30-lecia Gminy Lubawa - Sport dla Wszystkich - Zdrowie dla Każdego” przy znacznym udziale finansowym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie