Działalność Gminy Lubawa została zauważona i doceniona na arenie wojewódzkiej oraz krajowej. Między innymi zostaliśmy docenieni przez samorząd województwa w zakresie działalności sportowej, ochrony środowiska i polityki społecznej.
W 2020 roku decyzją Rady Programowej i Organizatorów Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”’ Gmina Lubawa otrzymała tytuł Samorząd 30-lecia PolskiejTransformacji. To wyjątkowa nagroda, której zadaniem jest podkreślenie sukcesów i dokonań tych samorządów, które przyczyniły się do rozwoju swoich regionów i poprawy jakości życia mieszkańców. Przyznana nagroda to potwierdzenie najwyższej jakości w działaniach samorządowych. Natomiast wójt Tomasz Ewertowski będąc w gronie 10 finalistów, został w 2017 r. laureatem konkursu „Wójt roku” zorganizowanego przez Telewizję Polską. Mocna pozycja gminy w regionie to wynik pozytywnych przemian społeczno-gospodarczych w środowisku lokalnym. To nasz wspólny sukces.