W poniedziałek 22 maja 2023 r. w siedzibie Urzędu Gminy Lubawa zostały podpisane umowy na dostawę lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Umowy podpisali przedstawiciele jednostek OSP które otrzymają nowe pojazdy. W imieniu OSP Prątnica umowę podpisali dh Waldemar Golder – Prezes jednostki i dh Jan Rzemiński – Skarbnik jednostki. Natomiast w imieniu OSP Omule umowę podpisali dh Łukasz Okoniewicz – Prezes jednostki i dh Mariusz Okoniewicz – Skarbnik jednostki, przy udziale dh Tomasza Rykaczewskiego – Naczelnika jednostki.

Dostawcą samochodów będzie firma wybrana w drodze postępowań przetargowych jakie jednostki przeprowadziły przy merytorycznym wsparciu Urzędu Gminy Lubawa. W obu postępowaniach wybrane zostały oferty złożone przez Firmę Handlowo-Usługowo-Produkcyjną „PERFEKT” z siedzibą w Nakonowie. Umowy ze strony dostawcy podpisał Pan Radosław Zasada – właściciel firmy. Firma ta jest doświadczonym i cenionym przez odbiorców dostawcą samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Umowy przewidują dostawę lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych marki Mercedes, z napędem 4x4, wyposażonych w zbiornik na wodę o pojemności 1.000 litrów i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 100 litrów oraz autopompę.

Cena każdego pojazdu wynosi 500.000 zł. W wyniku działań podjętych przez Wójta Gminy Lubawa Tomasza Ewertowskiego jednostki OSP z Prątnicy i Omula znalazły się na liście dofinansowania do zakupu nowych pojazdów i otrzymały promesy na dotację ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Olsztynie w wysokości 200.000 zł. Pozostała kwota 300.000 zł na zakup każdego pojazdu pochodzić będzie ze środków budżetu Gminy Lubawa.