W środę 9 sierpnia 2023 roku w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie wójt Tomasz Ewertowski oraz Grzegorz Kierozalski dyrektor KOWR OT w Olsztynie podpisali umowę na bezzwrotną pomoc finansową w kwocie prawie 40 tysięcy zł na realizację Gminnego Święta Rolniczego – Dożynek Gminnych 2023.
Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 3 września w Kazanicach. Tradycyjnie w ramach wydarzenia zaplanowano liczne atrakcje: konkurs wieńców dożynkowych, zmagania kulinarne w ramach konkursu „Kuchnia Ziemi Lubawskiej”, śląska biesiada, strefa zabaw dla dzieci, strażacka grochówka i degustacje myśliwskich specjałów.

Wszystko to i jeszcze więcej już w pierwszą niedzielę września w Kazanicach.
Serdecznie zapraszamy!


Wydarzenie organizowane przez Gminę Lubawa przy znacznym udziale finansowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.