Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski oraz Grzegorz Kierozalski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział w Olsztynie podpisali w środę 09.08.2023 r. umowę na realizację przedsięwzięcia integracyjno-kulturalnego pn.: „KREATYWNE LATO W GMINIE LUBAWA”.

Działania zaplanowane zostały w dniach od 21 sierpnia do 06 września 2023r. i skierowane są do dzieci między 6 a 16 rokiem życia zamieszkujących teren gminy Lubawa.

W ramach wydarzenia odbędzie się cykl warsztatów edukacyjno-artystyczno-kulinarnych będące okazją do zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań oraz poznawania polskich tradycji kulinarnych.

Warsztaty odbędą się w 7 miejscowościach w świetlicach wiejskich oraz Placówkach Wsparcia Dziennego. Skorzysta z nich łącznie 175 dzieci.

W harmonogramie wydarzenia znalazły się takie atrakcje jak:

  • Warsztaty artystyczne – PLENER MALARSKI spotkania warsztatowe mające na celu rozwój zainteresowań, prowadzone przez wykwalifikowane instruktorki (w 7 lokalizacjach dla łącznej liczby 175 dzieci).
  • Warsztaty edukacyjne z klockami LEGO - spotkania warsztatowe mające na celu wzrost wiedzy oraz rozwój zainteresowań, prowadzone przez wykwalifikowane instruktorki (w 7 lokalizacjach dla łącznej liczby 175 dzieci).
  • Warsztaty kulinarne – KUCHNIA MOLEKULARNA - spotkania warsztatowe mające na celu wzrost wiedzy oraz rozwój zainteresowań, prowadzone przez wykwalifikowane instruktorki (w 3 lokalizacjach dla łącznej liczby 75 dzieci).
  • Warsztaty kulinarne z KGW – spotkania międzypokoleniowe w 5 lokalizacjach dla łącznej liczby 125 dzieci. Podczas warsztatów przedstawicielki KGW przygotują z dziećmi tradycyjne regionalne przekąski i wypieki z przepisów „naszych babć”.
  • Warsztaty plastyczno-kreatywne warsztaty prowadzone przez wychowawców placówek wsparcia dziennego w 7 miejscowościach na terenie gminy Lubawa.

„KREATYWNE LATO W GMINIE LUBAWA” jest ważną inicjatywą wspierającą rozwój zainteresowań oraz wzrost wiedzy u dzieci i młodzieży z terenu gminy Lubawa, a także okazją do krzewienia tradycyjnej kultury wsi polskiej.

 

Wydarzenie organizowane przez Gminę Lubawa i Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa przy znacznym udziale finansowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.