50-lecie pożycia małżeńskiego to wyjątkowa rocznica, niezwykły Jubileusz dla ludzi, którzy przeżyli razem pół wieku.  Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją  przez całe życie”. W przypadku tego właśnie Jubileuszu, cytat ten staje się w pełni prawdziwy.

To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jakie odbyły się 14 i 21 listopada, w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Maria Bulińska. Uhonorowania par małżeńskich dokonał Wójt Gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski w asyście Przewodniczącego Rady Gminy – Jana Laskowskiego.

Wójt pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

Oprawę muzyczną pierwszego dnia uroczystości zapewnił chór „Kazanki” przy akompaniamencie Jana Laskowskiego, natomiast drugiego zespół „Rakowianki” pod kierownictwem Sławomira Sieńskiego. Występy porwały Jubilatów do tańca i były miłym elementem uroczystości.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Irena i Alfons Zabłotni z Kazanic

Stefania i Hubert Truszczyńscy z Pomierk

Danuta i Jerzy Krawieccy z Fijewa

Urszula i Mieczysław Wierzbiccy z Fijewa

Urszula i Tadeusz Jaskulscy z Mortęg

Zdzisława i Kazimierz Sadowscy z Mortęg

Teresa i Jan Lewandowscy z Sampławy

Jadwiga i Zygmunt Bukowscy z Targowiska Dolnego

Wiesława i Leon Truszczyńscy z Tuszewa

Barbara i Bogdan Gumowscy z Tuszewa

Maria i Stefan Bartkowscy z Rumienicy

Teresa i Stanisław Małkowscy z Rumienicy

Agata i Józef Derkowscy z Łążyna

Bogusława i Zbigniew Rytlewscy z Omula

Teresa i Benedykt Golderowie z Prątnicy

Barbara i Władysław Graduszewscy z Prątnicy

Helena i Józef Trzcińscy ze Szczepankowa

Celina i Tadeusz Kruszewiczowie ze Złotowa

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.