PRZEBUDOWA PRZEPUSTU
Trwa przebudowa przepustu w miejscowości Sampława na rzece Elszka - droga gminna. Koszt przebudowy to ponad 193 tys. zł. Prace, które realizuje firma PPUH MEL-KAN sp. z o.o. z Grudziądza, potrwają do 20 grudnia.

PRZEBUDOWA CHODNIKÓW
Rozpoczęła się przebudowa chodników w miejscowości Losy. Koszt zadania wynosi około 83 tys. zł. Termin wykonania upływa 10 grudnia tego roku. Wykonawcą jest firma MUSA z Targowiska Dolnego

SEMINARIUM ROLNICZE
We wtorek 6 grudnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się seminarium poświęcone tematyce nowoczesnych technologii w pielęgnacji, zbiorze, przechowalnictwie i przygotowaniu owoców. Organizatorem seminarium jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

RADA POWIATOWA
We wtorek 6 grudnia o godz. 11:00 w Chełmżycy odbędzie się posiedzenie Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Iławskim.

ROCZNICA WYDARZEŃ GRUDNIOWYCH 1939 r.
W środę 7 grudnia o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste złożenie wiązanek i zniczy w Borku na mogile zbiorowej ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w okolicach Lubawy w czasie okupacji.

PLAN CYFROWY 2025
W środę 7 grudnia odbędzie się spotkanie mające na celu omówienie kolejnego etapu realizowanego przez  Samorząd Województwa projektu „Plan Cyfrowy 2025 ver. 2”. Spotkanie odbędzie się o godz. 11:00 w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

FESTYN ZAWODOZNAWCZY 2016
W piątek 9 grudnia o godz. 9:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubawie odbędzie się Festyn Zawodoznawczy 2016 „Zawód moją przyszłością”. Organizatorami festynu są: Zespół Szkół w Lubawie oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców.