PRZEBUDOWY DRÓG

Trwa inwestycja polegająca na przebudowie drogi gminnej 147006N, 147041N w miejscowości Sampława, Ludwichowo. Zadanie zostanie w 50 proc. współfinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Przebudowa drogi obejmuje odcinek o długości 753 m. i polega m.in. na wykonaniu jezdni, zjazdów na posesję oraz przystanku autobusowego.

 

OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI

Wójt Gminy Lubawa dokonał wyboru Wykonawcy zadania pn.: „Budowa 2 otwartych stref aktywności dla mieszkańców Gminy Lubawa”. Inwestycję wykona firma MAGIC GARDEN Sp. z o.o. z Pakości. Zadanie zostanie zrealizowane na terenach przyszkolnych w Rożentalu oraz Sampławie. Przewidywany termin realizacji to 15 października 2019 r. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) dofinansowane zostaną przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. Całkowity koszt zadania to 63.935,40 zł. 50% inwestycji pokryją środki z FRKF. W ramach inwestycji na każdy obiekt zostaną zakupione i zamontowane takie urządzenia jak: wyciskanie siedząc podwójne, wyciąg górny podwójny, zestaw: wahadło, biegacz, twister, wioślarz, prasa nożna, orbitrek, 4 Ławki, betonowy stół do gry w piłkarzyki, stół do gry w warcaby i chińczyka oraz stojak na rowery

 

BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ W TUSZEWIE

Trwa budowa sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą techniczną w Tuszewie. Zadanie realizuje firma Girder Sp. z o.o. Sp. k. z Włocławka. Wartość inwestycji to prawie 2 mln. 900 tys. zł. Część zadań została dofinansowana kwotą ponad 700 tys. zł z dotacji celowej z budżetu państwa. O dofinansowanie taką samą kwotą Gmina wystąpiła również w tym roku. Dodatkowym kosztem jest wyposażenie sali gimnastycznej, na które zostanie przeznaczonych ponad 127 tys. zł.

 

BUDOWA HALI SPORTOWEJ W BYSZWAŁDZIE

Budowę hali sportowej w miejscowości Byszwałd realizuje firma LUXCOM z Kulig. Całkowity koszt inwestycji to około 5 mln. 500 tys. zł. Został złożony wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie zadania w kwocie 2 mln 400 tys. zł w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina stara się także o przyznanie dotacji celowej z budżetu państwa. Planowany obiekt zostanie połączony łącznikiem z bryłą budynku szkolnego i będzie się składał z płyty boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20 x 40 m z syntetyczną nawierzchnią sportową, spełniającą warunki techniczne i użytkowe dla rozgrywania zawodów sportowych (piłka ręczna, futsal i koszykówka).

 

SPOTKANIE Z DYREKTORAMI SZKÓŁ

W poniedziałek 17 czerwca o godz. 9:00 Wójt spotka się z dyrektorami gminnych placówek oświatowych.

 

SPOTKANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

We wtorek 18 czerwca o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbędzie się spotkanie informacyjne nt. możliwości wsparcia inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Podczas spotkania przedstawiciele W-M SSE omówią m.in. możliwości i kryteria otrzymania najwyższej w skali kraju pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego nawet do 70% wartości inwestycji.

 

99-LECIE PLEBISCYTU NA WARMII I MAZURACH

W sobotę 22 czerwca o godz. 15:00 w miejscowości Groszki odbędzie się uroczystość 99-lecia Plebiscytu na Warmii i Mazurach.

 

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W niedzielę 23 czerwca o godz.14:00 w miejscowości Szczepankowo odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do startu w zawodach zgłoszono 20 drużyn z terenu gminy Lubawa, w tym 15 drużyn męskich i 5 drużyn kobiecych. Poza rywalizacją wystartują także dwie drużyny pożarnicze z jednostki OSP Lubawa, oraz drużyna pożarnicza „Constract”. Każda ekipa weźmie udział w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami.